پرسشنامه شخصیتی آیسنگ بزرگسالان پرسشنامه شخصیتی آیسنگ بزرگسالان

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 19 KB

تعداد صفحات : 5

بازدیدها : 168

برچسبها : پرسشنامه شخصیتی آیسنگ

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه شخصیتی آیسنگ بزرگسالان

دانلود پرسشنامه شخصیتی آیسنگ فرم بزرگسالان 1974 - Eysenck Personality Questionnaire (EPQ)

در سوالات پرسشنامه شخصیتی آیسنگ هیچ پاسخ صحیح و غلطی وجود ندارد و هیچ یک از سوالات پیچیده نیست، آزمودنی پس از خواندن هر سوال نظر خود را به صورت بلی یا خیر مشخص میکند.

پرسشنامه شخصیتی آیزنک فرم بزرگسالان

آیزنک، فعالیت در زمینه آزمون سازی را از سال 1974 آغاز کرد و در ابتدا به دو مؤلفه اساسی برون گرایی و روان آزرده گرایی در سنجش شخصیت توجه داشت. وی درسال های بعد، تغییراتی در آزمون های خود داده و دو مؤلفه روان گسسته گرایی و دروغ پردازی را نیز وارد پرسشنامه خود کرده است. فرم های متفاوتی از پرسشنامه شخصیتی آیزنک وجود دارد؛ از جمله فرم کودکان و نوجوانان و فرم تجدید نظر شده بزرگسالان. پرسشنامه شخصیتی آیزنک که یک پرسشنامه خودارزیابی شخصیتی شامل 90 عبارت و برای سنین 16 سال به بالا است، چهار مؤلفه برون گرایی، روان رنجور خویی (روان آزرده گرایی)، روان پریشی گرایی (روان گسسته گرایی) و دروغ پردازی را می سنجد.

برای هریک از مواد پرسشنامه دو گزینه ( بلی) و (خیر) وجود دارد. در بعضی ماده ها گزینه (بلی) نمره یک و (خیر) نمره صفر دارد، در باقی ماده ها، نمره گزینه ها بر عکس است. هریک از مؤلفه های برون گرایی، روان رنجور خویی، روان پریشی گرایی و دروغ پردازی به ترتیب 21 و 23 و 25 و 21 عبارت دارند. برای هر ماده با علامت + (بلی) (1) نمره و (خیر) (0) نمره و برای هر ماده با علامت (بلی) (0نمره) و (خیر) (1) نمره دارد.

افرادی که در مؤلفه برون گرایی، نمره بالایی می آورند؛ به عنوان برون گرایان و افرادی که نمره کمی می آورند؛ درون گرایان می باشند. افرادی که در مؤلفه روان رنجور خویی نمره زیادی می آورند؛ نوروتیک و افرادی که نمره کمی می آورند؛ در ثبات هیجانی هستند.

بنا به کلید پرسشنامه آیزنک، افرادی که نمره مؤلفه برون گرایی در حد واسط کمترین نمره برون گرایی و بیشترین نمره درون گرایی و نمره روان رنجورخویی حد واسط کمترین نمره نوروتیک و بالاترین نمره ثبات هیجانی هستند از نظر شخصیتی در ردیف نرمال قرار می گیرند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید